Ziraat Bankası Kredi Borcu Sorgulama

Hayat şartlarının ağırlaşması ile birlikte, kişilerin nakit para yerine, kredi kartı kullanımı artmıştır. Kredi kartı, sadece çalışan kesim için değil, çalışmayan,  ev hanımı, okuyan öğrencive buna benzer birçok kişi içinde alınabilmesi çokta zor olmayan bir boyutaulaşmıştır. Nakit sıkıntısı çeken her kesime hitap etmeye başlamıştır.Bu sebep den dolayı, kişiler kredi borçlarını, ya da ödeyemedikleri kredi kartı borçlarını, öğrenebilmek için, bankalar ile iletişime geçmek zorundalardır. Gelişmiş teknoloji çağında olmamıza, rağmen, her sorumuzun cevabını internet te bulamayabiliyoruz.  Yani kredi kartı borcumuzu TC yazarak internetten sorgulatmamız şimdilik mümkün değil, belki ilerleyen günlerde olabilir.

Bu yüzdendir ki,  bu borç sorgulama işlemimiz için, kredi kartı aldığımız bankanın müşteri temsilcisi ile telefonla, birebir görüşebiliriz. Eğer,  telefonumuza internet, bankacılığını, indirmişsek oradan bakabiliriz,  kredi borcu sorgulama, her bankada olduğu gibi, ziraat bankasınında, Ziraat bankası kredi borcu sorgulama bölümleride bulunmaktadır. İşlemler aynıdır bankanızın size vermiş olduğu, müşteri numaranızla ister cep telefonunuza indirmiş olduğunuz, bankacılık işlemleri ile ister bağlı bulunduğunuz bankayı arayarak,  müşteri temsilcisi ileisterseniz direk bankaya giderek bireysel müşteri temsilcinizle, birebir görüşerek öğrenebilirsiniz.

Gece gündüz demeden 7 gün 24 saat SMS bankacılık hizmetleride mevcuttur. Bu bölümdende mesaj atarak, bakiyelerinizi sorgulayabilir, hesaplarınızdaki hareketliliği görebilirsiniz bu işlemler için ziraat bankası herhangi bir ücretlendirme yapmamaktadır.Borç sorgulama esnasında yanınızda TC numaranız, yada bankanızın size özel vermiş olduğu, müşteri numaranızın bulunmasıda gerekli dir, bunlar olmadığı takdirde sorgulamayı gerçekleştiremezsiniz. Bu yüzden elinizde bütün bilgiler olmadan herhangi bir teşebbüse geçemezsiniz, borç sorgulamayı, eğer bankanızdan direk yapmak isterseniz bunu da, kendiniz gerçekleştirmek zorundasınız, bir yakınınız yada arkadaşınız sizin adınıza bu işlemleri gerçekleştiremez, yanında kimlik bilgileriniz olsa dahi, bu konuyla ilgili hiç bir bilgi verilmez.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Devamını oku:
Konut Kredisinin Borcu Devredilir Mi?

Yeni bir ev alırken çoğu zaman, evi satın almak için gerekli olan nakit para bir arada bulunmaz. Evi bir şekilde...

Unutulan Findeks Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Günümüzde birçok birey, yapmış oldukları küçük tasarruflarla ya da o ay aylık gelirlerinden arttırdıkları ile satın alamadıkları ve gideremedikleri ihtiyaçlarını...

Kapat