Ziraat Bankası Kredi Borcu Sorgulama

Ziraat Bankası Kredi Borcu Sorgulama
27 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 6.325 kez okundu.

Hayat şartlarının ağırlaşması ile birlikte, kişilerin nakit para yerine, kredi kartı kullanımı artmıştır. Kredi kartı, sadece çalışan kesim için değil, çalışmayan,  ev hanımı, okuyan öğrencive buna benzer birçok kişi içinde alınabilmesi çokta zor olmayan bir boyutaulaşmıştır. Nakit sıkıntısı çeken her kesime hitap etmeye başlamıştır.Bu sebep den dolayı, kişiler kredi borçlarını, ya da ödeyemedikleri kredi kartı borçlarını, öğrenebilmek için, bankalar ile iletişime geçmek zorundalardır. Gelişmiş teknoloji çağında olmamıza, rağmen, her sorumuzun cevabını internet te bulamayabiliyoruz.  Yani kredi kartı borcumuzu TC yazarak internetten sorgulatmamız şimdilik mümkün değil, belki ilerleyen günlerde olabilir.

Bu yüzdendir ki,  bu borç sorgulama işlemimiz için, kredi kartı aldığımız bankanın müşteri temsilcisi ile telefonla, birebir görüşebiliriz. Eğer,  telefonumuza internet, bankacılığını, indirmişsek oradan bakabiliriz,  kredi borcu sorgulama, her bankada olduğu gibi, ziraat bankasınında, Ziraat bankası kredi borcu sorgulama bölümleride bulunmaktadır. İşlemler aynıdır bankanızın size vermiş olduğu, müşteri numaranızla ister cep telefonunuza indirmiş olduğunuz, bankacılık işlemleri ile ister bağlı bulunduğunuz bankayı arayarak,  müşteri temsilcisi ileisterseniz direk bankaya giderek bireysel müşteri temsilcinizle, birebir görüşerek öğrenebilirsiniz.

Gece gündüz demeden 7 gün 24 saat SMS bankacılık hizmetleride mevcuttur. Bu bölümdende mesaj atarak, bakiyelerinizi sorgulayabilir, hesaplarınızdaki hareketliliği görebilirsiniz bu işlemler için ziraat bankası herhangi bir ücretlendirme yapmamaktadır.Borç sorgulama esnasında yanınızda TC numaranız, yada bankanızın size özel vermiş olduğu, müşteri numaranızın bulunmasıda gerekli dir, bunlar olmadığı takdirde sorgulamayı gerçekleştiremezsiniz. Bu yüzden elinizde bütün bilgiler olmadan herhangi bir teşebbüse geçemezsiniz, borç sorgulamayı, eğer bankanızdan direk yapmak isterseniz bunu da, kendiniz gerçekleştirmek zorundasınız, bir yakınınız yada arkadaşınız sizin adınıza bu işlemleri gerçekleştiremez, yanında kimlik bilgileriniz olsa dahi, bu konuyla ilgili hiç bir bilgi verilmez.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Devamını oku:
QNB Finansbank Altın Hesap Biriktiyor.

Uzun yıllar emek vererek biriktirdiğiniz altınlarımızı hep bir yerlerde saklarız. Hep güvenli olsun diye… Biliriz çünkü çok şeylerimizden ödün vererek...

Emeklilere Promosyon Ne Zaman Verilecek? (Banka Promosyonu)

Ödenen maaşlara promosyon olayının ortaya çıkması 2007 yılını gösteriyor. Bu yıldan itibaren maaş alan kişilere belli oranlarda maaşı yatan banka...

Kapat