Şehit Ailelerine Faizsiz Kredi İmkanları

Şehit denilince ülke olarak bir çok fedakârlığın altına girmek bizlerin bir anlamda kalanlarına borcumuz. Bu anlamda devlet de gerekli adımları atarken aynı zamanda şehit ailelerine faizsiz kredi imkanları sunuluyor. Burada amaç yakının ihtiyacını karşılamak veya alması gereken ürünün bedeline maddi olarak destek sağlamaktır.

Şehit Ailelerine Faizsiz Konut Kredisi İmkanı

Şehit ve gazi yakınlarına faizsiz kredinin en önemli adımı devlet tarafından atılmaktadır. Bu anlamda savaş ve vazife halindeyken şehit ve gazi olanlara özellikle topu konut idaresince konut alımlarına binaen faizsiz kredi tahsisi yapılmaktadır. Burada sağlanan faizsiz konut kredisinin alımında sınırlamalar söz konusu. Bunlardan birisi şehit ve gazinin hangi yakınının bu imkandan yararlanacağı konusundadır. Bu durum 2330 sayılı Nakdi Tazminat ve Ayık Bağlanması hakkındaki kanun ile netlik kazanmıştır ve alınacak başvurular ile gerekli adımlar atılır. Fakat burada öncelik şehit ve gazinin ana ve babasındadır. 15 Temmuz girişimi sonrası şehit olan ve gazi olan kişilere de aynı şekilde faizsiz konut kredisi imkanları verilmiştir. Bu imkanlardan faydalanabilmek için kredi talebi dilekçesi, müşterek durumu söz konusu ise direk kişilerin kredi alma talebinden vazgeçtiklerini gösterir noter onaylı feragatname, SGK Hak Sahipliği Belgesi, Kimlik, Alınacak konuta dair tapu senedi örneği ile ilgili banka şubelerine müracaat etmesi gerekiyor.

Faizsiz konut kredisi limitleri her yıl değişir. Bu değişiklik ile alınabilecek miktarda artış gözlenir. Bu anlamda 2019 yılı için verilen faizsiz kredi limiti de 137 bin lira ile sınırlıdır. Bu limitin üstünde alınacak krediler için ayrıca faiz ödemesi yapmak zorunda kalır. Bu durum banka yetkililerince ilgili kişilere kredi kullanımı esnasında da tebliğ edilmektedir.

Hangi Bankalar Faizsiz Kredi Sunuyor

Şehit ve gazi yakınlarına faizsiz kredi imkanını başta devlet bankaları olan Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank vermektedir. Devletin öncelikli olarak finansal açıdan devlete ve KOBİ’lere verdiği destek bu imkanlar çerçevesinde yapılır. TOKİ’den konut alımları için söz konusu sözleşmeler ve aylık ödemeler de Ziraat Bankasından yapılmaktadır. Bu anlamda buradan alacağınız konutlar için avantajlı duruma gelinebilir.

 Kaynak : https://www.kredivepara.com/sehit-ailelerine-faizsiz-kredi-veren-bankalar-2019/

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Devamını oku:
Kredi Kartı Borcu Erteleme, Ekstre Atlatma

Kredi kartlarımız ile yaptığımız alışverişler neticesinde her ay düzenli olarak tarafımıza gönderilen ekstrelerde harcamalarımızı inceleme fırsatımız bulunuyor. Bu harcamalardan bir...

Findeks Risk Raporu Nedir?

Findeks, kişilerin hem kredi notlarını hem de diğer bankacılık bilgilerini son derece kısa sürede ve bir o kadar da başarılı...

Kapat