Kredi Kartına Başvurdum Ne Zaman Teslim Edilecek Diyenler Buraya !

Kredi Kartına Başvurdum Ne Zaman Teslim Edilecek Diyenler Buraya !
4 Nisan 2019 tarihinde eklendi, 705 kez okundu.

Tüm ödemelerde en fazla ödeme aracı olarak yerini alan Kredi Kartları bankalar tarafından tahsis ediliyor. Bu tahsisi neden öncelikli olarak sizin talebiniz. Talebiniz doğrultusunda banka yeni onaylanan kredi kartının teslimi için ilk adımı atıyor ve size gönderim için belli bir zaman geçmesi gerekmekte.

Kredi kartına başvuru için birden fazla imkanınız var. Bankalar artık ilk yıllardaki gibi herkese kart vermekten kaçınmıyor. Burada en önemli husus sizin banka yasaklı olmamanız. Kredi notunuzun düşüklüğünde dahi tahsisi yapılabilen kredi kartlarına başvurular klasik yöntemle bir banka şubesinden yapılabilir. Bununla birlikte SMS ile başvuru, internet sitesinden başvuru, internet yada mobil bankacılık üzerinden başvurularda söz konusu. Bu başvurular ile birlikte en önemli husus sizin telefon numaranız ve bu numaraya gelecek SMS ile onay cevabıdır. Bu durumda başvurmuş olduğunuz yeni kredi kartı talebiniz onaylanır size ulaşmak için geri sayıma başlar.

TC kimlik numarası ile başvurulan kartınızın onaylanması sonrasında sizin adınıza özel olarak basım işlemine geçilir. Bu basım işlemi bankanın yoğunluğuna göre uzayabilir. Uzama başvurulardaki onay sürecinden uzun olmasının sebebi fiziken yapılıyor olması. Burada dijital yollardan olmuş olsaydı hemen teslimi söz konusu olabilirdi. Zira günümüzde krediler artık anlık olarak internet üzerinden başvuruluyor ve anında hesaba geçebiliyor. Fakat kartta durum böyle değil.

İlgili Konu : https://www.akbank.com/kredi-karti

Yeni onaylanan kredi kartının teslim edilmesi amacıyla basılan kartınız sizin belirtmiş olduğunuz adrese teslim edilmek üzere kuryeler aracılığıyla gönderilir. Bu kuryeler bulunduğunuz ikamete gelmeden önce size telefonla ulaşır. Hazır olduğunuzu öğrendikten sonra yanınıza gelir kartınızı teslim eder ve kartınız için hazırlanmış sözleşmelerin sayfalarına imza atmanızı sağlar.

Dijital yoldan yapılan başvuru banka şubesinden de olsa sözleşme imzalanmaz. Kurye imzalamış olduğu sözleşmenin bir nüshasını bankaya iade etmek için götürür diğer nüshasını da size bırakır. Banka sözleşmeyi aldıktan sonra kartınız kullanıma açılır ve size de şifre almak düşer. Kuryenin teslimi sırasında verilen zarf içerisinde şifrenizi nasıl alacağınız adımlarını içerir bir kaynak mevcuttur. Bu kaynak size yardım olur. Şifrenizi almış olsanız daha ilk kez kullanım için bu şifre için öncelikli olarak bir ATM den giriş yapmanız gerekir. Bu giriş sonrası ise kullanıma açılır.

Karta başvuru ve onay sonrası size teslimi için gereken süre yaklaşık 1 ay denilebilir. Bu durum bazı zamanlarda 15 gün ile sınırlı olsa da yine bankanın hızı, yoğunluğu ve taleplerin çoğunluğu nedeniyle değişebilir. Fakat hemen kredi kartına ihtiyacınız varsa ve kullanmak zorundaysanız alabileceğiniz birkaç husus da bulunuyor. Bunlardan birisi anında kredi kartı tahsis eden bankalara gitmeniz olur. Bu bankalardan hemen verebilenler ise Akbank ve QNB Finansbank’tır.

İlgili Kaynak :https://finanskredirehberi.com/qnb-finansbank-kredi-karti-ozellikleri-ve-basvuru/

Finansbank banka şubelerinde ve alan çalışmaları dahilinde başvuru yapan kişilere anında kredi kartı verebiliyor. Burada mobil sistemler ile onaylanan işlem sonrası hazır numaralı kartlardan bir tanesi size teslim ediliyor. Bu teslim sonrası yine şifrenizi alıyorsunuz ve direk kullanıma başlayabiliyorsunuz.

Bununla birlikte hemen kart alımının diğer bir adresi Akbank. Akbank şubelerinden yapacağınız başvuru ile banka size kart teslimini yapıyor. Tabi onaylanması halinde. Şifre alımı sonrası kullanıma açılan kartınız ile harcamalarınızı yapabiliyorsunuz.

Hemen teslim kredi kartlarının özelikleri arasında diğerlerinden farklı olarak sadece üzerinde isminizin yazmıyor olmasıdır. Bu durum sizi rahatsız etmiyorsa aynı kartınızı kullanamaya devam edebilirsiniz. Zaten bankalar bu tür kartların yenilenmesi için size adınıza basılmış yeni kartı da gönderiyor. Gelen kartlar da temassız ödeme özellikli oluyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Devamını oku:
Finansbank Borç Transferi Kredisi

QNB Finansbank, müşterisi olan ya da müşterisi olmak isteyen kişiler için çok özel bir kredi paketi hazırlamış durumdadır. QNB Finansbank...

Türk Telekom Findeks Kredi Notu Öğrenme

Türk Telekom Findeks Kredi Notu Öğrenme Bu yazımızda sizler için ilk olarak Findeks nedir bunu araştırdık. Daha sonrasında ise bu...

Kapat