Kredi Başvurularım Neden Reddediliyor?

Kredi Başvurularım Neden Reddediliyor?
5 Mart 2018 tarihinde eklendi, 1.063 kez okundu.

İhtiyaçlarımızı karşılayabilmek için nakit ihtiyaçlarımızı Bankalardan, kooperatiflerden ve sandıklardan çekeceğimiz kredi ile karşılamaya çalışırız. Ancak bazı durumlarda kredi başvurumuz reddedilir.

Kredi başvurumuz neden reddedilir?

İlk defa krediye başvuruyorsak, daha önce hiçbir şekilde bankalardan kredi ve ya kredi kartı almamışsak, herhangi bir sigortalı işte çalışmıyorsak, düzenli aylık bir gelirimiz yoksa kredi kullanmamız oldukça zordur. Çünkü bankalar insanların geçmiş finansal sorumluluklarını incelerler.  Daha önce kredi kullanmış mı? Kredilerini zamanın da ödemiş mi? Bankaların en çok dikkat ettikleri şeyler bunlar.

Kredi Alabilirliğimizi Nasıl Artıracağız?

Her hangi biri bankadan hesap açtırmalıyız. Açtırdığımız hesaba birkaç tane otomatik ödeme talimatı vermeliyiz. Ödemelerimizi düzenli bir şekilde yerine getirmeliyiz ki bu etaplar bizlere kredi yolu açabilsin.

Kredi dışında peki nasıl para bulabiliriz?  Bunun dışında senetle para verenler makalemi okumanızı tavsiye ediyorum.

Kredi Notu Düşük Olanlar

Kredi notu düşük olanlar, Kredi  borcu yasal takibe düşenler, kredi riski yüksek olan kişiler ve tabi kredi borçları yasal takibe düşmüşse kredi kullanmanız hayal olur.  Yasal takibe düştükten sonra, borcunuzu ödeseniz bile, 2 yıl sonra belki kredi kullanabilir siniz.  Böyle durumda sizlere tavsiyem ipotekli kredi kullanma seçeneğidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Devamını oku:
En Kolay Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? Kredi Notu Öğrenme

Bankalarda kredi ile ilgili yapacağınız bütün işlemler kredi notunuza bağlıdır. Banka kredi başvuran kişinin kredi notu ne kadar yüksek olursa...

Girişimcilik Kredisi Nasıl Alınır?

 Girişimci kişiler, tasarladıkları projeleri hayata geçirmek ve küçük ölçekli bir işletme kurmak, kendi işlerinin patronu olmak ve kendileri için çalışmak...

Kapat