Kredi Ürünlerinde Harcama Öteleme Yapılandırma Nedir?

Kredi Ürünlerinde Harcama Öteleme Yapılandırma Nedir?
5 Kasım 2020 tarihinde eklendi, 2.936 kez okundu.

Harcama öteleme sistemi günümüzde son derece kolay ve hızlı kullanılabilen bir sistem olarak ön plana çıkar. Bu sistem QNB Finansbank ve diğer birçok bankada kullanabilmektedir. Kredi kartlarını ilgilendiren bu sistem aslında harcamaların bir ay sonra ödenmesini ifade eder. Mevcut borcun ötelenmesi için kredi kartı borcu, tüketici, taşıt ve konut kredisi borcu ve de en çok kullanılanı tüketici kredisi borcu erteleme işlemidir.

Harcama öteleme nasıl yapılır?

Kredi kartı harcamalarında ortaya çıkan tutarlar eğer bütçe anlamında sıkıntı olacaksa bunları ertelemek güzel bir fikir olacaktır. Bunu örnekle açıklamak gerekirse konunun daha iyi bir şekilde anlaşılmasını sağlayabiliriz. 1 aylık dönem içinde örnek olarak kredi kartından harcama yaptığınız zamanlarda bunu ödeyebilecek durumda değilseniz, işte bu tarz zamanlarda kredi kartı harcama öteleme sistemi oldukça işinize yarayacaktır. Bu uygulama sayesinde 2 aya kadar öteleme imkanına sahip olabilirsiniz. Faiz oranı ise 1500 liraya 70 liradır. Bu faizler aslında borcun durumuna göre değişiklik gösterir.

Kredi kartı borcu erteleme

Kredi kartı borcu erteleme aslında herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir ama her banka tarafından bu uygulamanın yapılışı farklı olacaktır. Bu uygulamayı yapabilmek için ilk olarak bankanın müşteri hizmetlerini aramalı ve müşteri temsilcisine bu konuyu danışmalısınız. Eğer mobil tarzında bir uygulama kullanıyorsanız kart hesap kesim tarihi gelmeden bu uygulamaya bunun için başvurmalısınız. Kart işlemleri bölümünden öteleme seçeneklerini kullanarak bu alanda bilgi sahibi olabilirsiniz bu bölüm üzerinden kredi türüne ait her türlü detay karşınıza çıkacaktır.

Kredi kartı borcu erteleme nasıl yapılır?

Kredi kartı borcu erteleme işlemi günümüzün en popüler bankalar arasında sıklıkla sunulmaktadır. Bu bankalar müşterilerin borcunu taksitlendirir. Kredi kartı ödemelerinde gecikme yaşanırsa o zaman bu uygulamayı sunar. Bankalar tarafından sunulan bu uygulama, aslında müşterilerin ödeme gecikmelerinden dolayı cezai yaptırım almaması için düşünülmüştür. Bu şekilde kişiler daha rahat bir alan içinde ödeme yapma hakkına sahip olurken, bankalarda müşteri kaybetmezler. Ancak ekstre atlama işleminin sürekli olarak yapılamayan bir işlem olduğunu belirtmek gerekir. Bankalar bu konuyu sınırlı olarak tutmuştur. Eğer gerçekten maddi anlamda zorlanıyorsanız ve kredi kartı borcunu ödemeyeceğinizden emin durumdaysanız, işte bu zamanlarda kullanmanız daha iyi olacaktır.

Kredi kartı borcu erteleme ile yapılandırma imkanları da söz konusudur. Devlet zaman zaman daralan piyasanın açılması ve kredi yasaklısı kişilerin de bankalarda kredi alamının yolunun açılabilmesi için yapılandırma imkanları için yeni yasalar da düzenler. Bu anlamda kredi borcu erteleme ve yapılandırma yapmak isteyen kişiler bu mevzuatlar çerçevesinde bankalarına başvuru yapabiliyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Devamını oku:
En Kolay Kredi Notu Öğrenme

Bankalarda kredi ile ilgili yapacağınız bütün işlemler kredi notunuza bağlıdır. Banka kredi başvuran kişinin kredi notu ne kadar yüksek olursa...

Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır ve Kapatılır?

İnternetin yaygınlaşması ve birçok kişi tarafından daha sık şekilde kullanılmaya başlaması ile birlikte, eskiden beri süregelen alışkanlıklar da değişiklik göstermeye...

Kapat