Faizsiz Kredi Veren Banka

Faizsiz Kredi Veren Banka
24 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 1.062 kez okundu.

Faizsiz Kredi Veren Banka

Toplu para lazım olduğunda, ilk başvuru yapılan yer bankalardır. Çünkü günlük ve aylık harcamalar nedeni ile para biriktirmek ve yatırım yapmak neredeyse imkânsızdır. Banka kredileri ise yüksek faiz oranları nedeni ile yatırımcının belini büker. Son günlerde faiz indirimine gidilmesine rağmen, faizsiz kredi veren bankalar daha fazla tercih edilir. Faizsiz kredi, genellikle kâr payı esasına göre çalışan, katılım bankaları tarafından verilir. Kar payı adı altında alınan veya verilen kredinin uygulanış biçimi, aylara ve yıllara göre değişiklik gösterebilmektedir.

Konut finansmanı, ihtiyaç finansmanı, arsa finansmanı, altın finansmanı, taşıt finansmanı gibi, faizsiz kredi paketleri mevcuttur. 0 Faiz ile kredi çekilmek istendiğinde ilk tercih edilen yer KOSGEB’dir. Her yıl hazırlanan destek paketleri, yatırım yapmak isteyen birçok vatandaşın kullanımına sunulur.

KOSGEB tarafından faizsiz kredi verilmektedir. Özellikle iş hayatına atılmak isteyen engelli bireylere ve ev hanımlarına öncelik tanınan bu kredilerin, geri ödeme planı ötelenebilir. Faizsiz kredi imkânından faydalanmak için, belli şartların yerine getirilmesi gerekir. Faizsiz kredilerin yanında, başarılı bir projesi bulunan bireyler için, geri ödemesi bulunamayan hibe destekleri de verilir.

Konut finansmanı, arsa veya taşıt finansmanı için, faizsiz kredi veren bankalardan biri, Türkiye Finans’tır. Hesap sahibinin ödeme gücüne göre, belirli bir ödeme planı hazırlanır. Bankanın aldığı kâr payı ise çekilen kredinin niteliğine göre değişiklik gösterir.

Faiz uygulaması dışında, kâr payı esasına göre çalışan diğer banka ise Kuveyt Türk’tür. Bankaya yatırılan para, ekonomi konusunda uzmanlaşmış bankacılar tarafından değerlendirilir. Yani müşteri, kâr

ve zarar ortağıdır. Kuveyt Türk’ten; konut kredisi, arsa ve daha pek çok kredi kullanmak mümkündür. İlk olarak bu taşınmazları kendi bünyesine alan banka, bir miktar kâr payı ekleyerek, müşterisine taksitler halinde satar. Sabit taksitli veya değişken taksitli kredi seçenekleri mevcuttur.

Emekli vatandaşlara, faizsiz PTT kredisi de verilmektedir. Bu kredi, 1000 ve 30 000 TL aralığındadır ve vadesi 72 aya kadar uzanır. Oldukça makul geri ödeme planı ile hazırlanan bu kredi, yeni bir iş yeri açmak isteyen veya birikmiş kredi borcu bulunan emekliler için oldukça avantajlıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Devamını oku:
Düşen Faiz Oranlarının Yıllık Maliyetlere Etkisi Nedir?

Konut kredisi için yapılacak müracaatlarda, plan yapılırken, belirleyici olan bazı faktörler vardır. Bunlar faiz oranları ve masraflarıdır. Müşterinin kredisinin onaylanması,...

Turkcell SMS ile kredi notu öğrenme nasıl yapılır?

Turkcell SMS ile kredi notu öğrenme nasıl yapılır? Son zamanların en gözde konularından bir tanesi findeks uygulaması olmaya başladı. Özellikle...

Kapat