Devlet Destekli Traktör Kredisi

Devlet Destekli Traktör Kredisi
30 Aralık 2019 tarihinde eklendi, 42.068 kez okundu.

Devlet tarımsal alanda faaliyetlerin gelişmesi ve kırsal yaşamdaki halkın kalkınması adına vatandaşlarına pek çok yardım yapmaktadır. Traktör kredisi devlet destekli verilen kredilerden bir tanesidir. Traktör hibe desteğini TKDK vermemektedir. Devlet Destekli Traktör Kredisi Nedir?

Devlet Kredisi İle Traktör Alma

Devlet destekli kredi ile tarım işlerinde kullanılmak üzere traktör alabilirsiniz. Devlet sıfır ve ikinci el traktörler için kredi olanakları sağlamaktadır. Devlet kredisi verilen traktör markaları şu şekildedir; Başak, Case IH, Erkunt, Deutz, Ford, Fiat, İnternational, Hattat, Kubota, John Deere, Leyland, Landini, McCormick, Massey Ferguson, Same, New Holland, Tümosan, Türk Traktör, Steyr, Universal, Valtra.

Devlet Destekli Traktör Kredisi Almak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Devlet traktör alımları için nüfusu 20 bin altındaki yerleşim yerlerinde 18-41 yaş aralığında bulunan genç çiftçilere 30 bin lira hibe ve 100 bin lira kredi vermektedir. Verilen kredi faizsizdir. Kredi tarım ve orman bakanlığı tarafından ziraat bankası aracılığıyla verilmektedir. Verilen 100 bin lira faizsiz kredi traktör tarzında tarım aletlerinde kullanılmak üzere verilmektedir. Köye dönüş projesi kapsamındaki 30 bin lira geri ödemesiz kredi için genç çiftçiler tarım ve orman bakanlığı müdürlüklerine başvurabilirler. Verilen 30 bin lira hibe kredi tarım aletleri alımında kullanılmak üzere verilmektedir. Devlet destekli traktör almak isteyenler başvuru tarihlerini kaçırmadan biran önce başvurularını yapmalıdır.

Ziraat bankası tarafından kırsal yaşamı canlandırmak ve boşalan köylerdeki tarım faaliyetlerini yeniden arttırmak için 100 bin lira faizsiz kredi verilmektedir. Traktör ve tarım aletleri alımında kullanılmak üzere verilen 100 bin lira için genç çiftçiler direkt ziraat bankasına gidip başvuru da bulunabilirler. 100 bin lira sıfır faizli kredi çekebilmek için ziraat bankasının şartlarını yerine getirmeniz gerekmektedir.

Bunların haricinde ziraat bankası değişken faizli veya sabit faizli traktör kredileri de vermektedir. Kullanılmamış veya sıfır traktörler için 3 ay, 6 ay veya 12 ay gibi esnek ödeme imkanları sunulmaktadır. Satış teklif mektubunun veya proforma faturanın %75’ine kadar kredi verilebilmektedir. Ziraat Bankası ile anlaşması olan firmalardan 3, 6 ve 12 ay vadeli sözleşmenin %75’ine kadar kredi verilmektedir. Bunun yanı sıra 5 yaşından küçük traktörler için de 3,6 ve 12 ay vadeli geri ödeme alternatifleri yanında kaskonun %75’i kadar kredi verilmektedir.

İkinci El ve Sıfır Traktörler İçin Gereken Belgeler

Traktör başvurusu için şu belgeler gerekmektedir;

 • Tapu Fotokopisi
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Proforma Fatura
 • İkametgah Belgeleri

İkinci el veya sıfır traktör başvurusunda bulunacaksanız yukarıdaki belgeleri eksiksiz olarak hazırlamanız gerekmektedir.

30 bin lira hibe çiftçi kredisi ile traktör alamayan vatandaşlar için takas yolu ile veya hayvan karşılığında traktör kredisi verilmektedir. Bunun yanında IPARD ve IPARD2 programlarına başvurularak traktör finansmanı sağlanabilmektedir.

Devlet destekli traktör kredisi veya hibe için şu anda mevcut bir proje bulunmamaktadır. Çiftçiler ise bu şekilde bir proje beklemektedirler. Şuan için hazırda bulunan 30 bin hibe ve 100 bin faizsiz kredi desteklerine başvuruda bulunabilirsiniz. Bankalar şuan da uygun faizli kredi vermeye devam etmektedirler. Bu kredilere de başvuruda bulunabilirsiniz. Yeni gelişmeler olduğu takdir de sizleri bu konular ile ilgili haberdar edeceğiz. Şuan için devlet destekli hibe ve kredilere başvurmanız daha mantıklı olacaktır. Traktör veya tarım aletleri alımı için devlet desteklerinden faydalanabilirsiniz. Bu devlet destekleri için yukarıdaki maddeler sizlere yardımcı olacaktır. Devlet destekli 30 bin hibe ve 100 bin lira faizsiz kredi olanakları bulunmaktadır.

Devlet Destekli Traktör Kredisi Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. Osman Güneş dedi ki:

  Başvuru tarihi ne zamandır ve hangi bankalar verebiliyor

 2. Ayhan elkoca tlf 05389780113 dedi ki:

  2el traktör almak istiyorum malzemesiyle 100binlira kredi çekmek istiyorum

 3. Alirızaşabaş dedi ki:

  T,Tarımdan alınan “İşletmede Bulunan Sığır ve Manda Cinsi Hayvan Raporu” ile bu Devlet Destekli Traktör Kredisi aldanabilir mi? Bu rapor yeterli mi bu krediden faydalanmak için.

 4. ABDULCELİL dedi ki:

  Peşinat ne kadar vermemiz gerekiyor

Sayfa başına git
Devamını oku:
Kart Güvenlik Kodu Cvv Nedir?

Kredi kartı veya VISA kartlarının arka yüzünde bulunan numaranın son 3 rakamı CVV2, CVC2 veya CID olarak isimlendirilir. Bu kod,...

Yüksek Miktarda Kredi Almanın Püf Noktaları

Düşük geliriniz ve başka nedenlerden dolayı kredi alımlarındaki talebiniz istediğiniz limitlere uygun olmayabilir. Bu durumda yüksek miktarda kredi almanın püf...

Kapat